Home / Rectangular Cable Assemblies / FFSD-10-D-09.70-01-N-D07
FFSD-10-D-09.70-01-N-D07
detaildesc
FFSD-10-D-09.70-01-N-D07
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-10-D-09.70-01-N-D07
Usage -
Length 0.808' (246.38mm, 9.70")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key, Reverse Wiring
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket (3)
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)