FFSD-10-D-08.26-01-N
detaildesc
FFSD-10-D-08.26-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-10-D-08.26-01-N
Usage -
Length 0.688' (209.80mm, 8.26")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)