Home / Rectangular Cable Assemblies / FFSD-10-D-06.30-01-N-RN2
FFSD-10-D-06.30-01-N-RN2
detaildesc
FFSD-10-D-06.30-01-N-RN2
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-10-D-06.30-01-N-RN2
Usage -
Length 0.525' (160.00mm, 6.30")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)