FFSD-10-D-05.27-01-N
detaildesc
FFSD-10-D-05.27-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-10-D-05.27-01-N
Usage -
Length 0.439' (133.86mm, 5.27")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)