FFSD-10-D-05.11-01-N-SR
detaildesc
FFSD-10-D-05.11-01-N-SR
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-10-D-05.11-01-N-SR
Usage -
Length 0.426' (129.79mm, 5.11")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key, Strain Relief
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)