FFSD-10-D-02.35-01-N-R
detaildesc
FFSD-10-D-02.35-01-N-R
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-10-D-02.35-01-N-R
Usage -
Length 0.196' (59.69mm, 2.35")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key, Reverse Wiring
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket, Reversed
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)