FFSD-09-D-05.90-01-N-R
detaildesc
FFSD-09-D-05.90-01-N-R
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-09-D-05.90-01-N-R
Usage -
Length 0.492' (149.86mm, 5.90")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket, Reversed
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)