Home / Rectangular Cable Assemblies / FFSD-09-D-02.50-01-N-RW-SR
FFSD-09-D-02.50-01-N-RW-SR
detaildesc
FFSD-09-D-02.50-01-N-RW-SR
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-09-D-02.50-01-N-RW-SR
Usage -
Length 0.208' (63.50mm, 2.50")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key, Reverse Wiring, Strain Relief
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)