FFSD-08-S-16.50-01-N
detaildesc
FFSD-08-S-16.50-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-08-S-16.50-01-N
Usage -
Length 1.37' (419.10mm)
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Cable
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)