FFSD-08-S-03.15-01-N
detaildesc
FFSD-08-S-03.15-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-08-S-03.15-01-N
Usage -
Length 0.263' (80.01mm, 3.15")
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Cable
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)