FFSD-08-D-11.00-01-N
detaildesc
FFSD-08-D-11.00-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-08-D-11.00-01-N
Usage -
Length 0.917' (279.40mm, 11.00")
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)