Home / Rectangular Cable Assemblies / FFSD-08-D-09.25-01-N-D04
FFSD-08-D-09.25-01-N-D04
detaildesc
FFSD-08-D-09.25-01-N-D04
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-08-D-09.25-01-N-D04
Usage -
Length 0.771' (234.95mm, 9.25")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key, Reverse Wiring
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket (3)
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)