FFSD-08-D-04.34-01-N-SR
detaildesc
FFSD-08-D-04.34-01-N-SR
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-08-D-04.34-01-N-SR
Usage -
Length 0.362' (110.24mm, 4.34")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key, Strain Relief
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)