FFSD-05-S-08.87-01-N
detaildesc
FFSD-05-S-08.87-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-05-S-08.87-01-N
Usage -
Length 0.739' (225.40mm, 8.87")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Cable
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)