Home / Rectangular Cable Assemblies / FFSD-05-D-64.59-01-N-D02
FFSD-05-D-64.59-01-N-D02
detaildesc
FFSD-05-D-64.59-01-N-D02
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-05-D-64.59-01-N-D02
Usage -
Length 5.38' (1.64m)
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key, Reverse Wiring
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket (3)
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)