Home / Rectangular Cable Assemblies / FFSD-05-D-64.37-01-N-D02
FFSD-05-D-64.37-01-N-D02
detaildesc
FFSD-05-D-64.37-01-N-D02
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-05-D-64.37-01-N-D02
Package Bulk
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket (3)
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)