Home / Rectangular Cable Assemblies / FFSD-05-D-05.78-01-N-RW-R
FFSD-05-D-05.78-01-N-RW-R
detaildesc
FFSD-05-D-05.78-01-N-RW-R
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-05-D-05.78-01-N-RW-R
Usage -
Length 0.482' (146.81mm, 5.78")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key, Reverse Wiring
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket, Reversed
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)