EW-25-19-F-D-200
detaildesc
EW-25-19-F-D-200
Samtec Inc.
Product No:
EW-25-19-F-D-200
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, EW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.330" (8.382mm)
Product Status Active
Base Product Number EW-25-19
Number of Positions 50
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Post (Mating) 0.800" (20.320mm)