ERM8-010-05.0-S-DV-DS-EGP-TR
detaildesc
ERM8-010-05.0-S-DV-DS-EGP-TR
Samtec Inc.
Product No:
ERM8-010-05.0-S-DV-DS-EGP-TR
Description:
CONN DIFF ARRAY PLG 20P SMD GOLD
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.031" (0.80mm)
Series Edge Rate™ ERM8
Package Tape & Reel (TR)
Features Board Guide, Mating Guide
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Differential Pair Array, Male
Product Status Active
Height Above Board 0.351" (8.91mm)
Base Product Number ERM8-010
Number of Positions 20
Mated Stacking Heights 10mm, 12mm, 15mm