ERM5-050-02.0-S-DV-P-TR
detaildesc
ERM5-050-02.0-S-DV-P-TR
Samtec Inc.
Product No:
ERM5-050-02.0-S-DV-P-TR
Description:
CONN HDR 100POS SMD GOLD
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Series Edge Rate™ ERM5
Package Tape & Reel (TR)
Features Board Guide, Pick and Place
Product Status Active
Height Above Board 0.191" (4.85mm)
Base Product Number ERM5-050
Number of Positions 100
Mated Stacking Heights 7mm, 9mm