ERM5-020-02.0-L-DV-L-TR
detaildesc
ERM5-020-02.0-L-DV-L-TR
Samtec Inc.
Product No:
ERM5-020-02.0-L-DV-L-TR
Description:
0.50 MM EDGE RATE RUGGED HIGH SP
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Series Edge Rate™ ERM5
Package Bulk
Features Board Guide, Latches
Product Status Active
Height Above Board 0.191" (4.85mm)
Number of Positions 40
Mated Stacking Heights 7mm, 9mm