ERJ-U03J4R3V
detaildesc
ERJ-U03J4R3V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-U03J4R3V
Description:
RES 4.3 OHM 5% 1/10W 0603 SMD
Update Time: 2024-07-19 17:57:36
Tolerance ±5%
Resistance 4.3 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number ERJ-U03
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient -100/ +600ppm/°C