ERJ-U02F2R70X
detaildesc
ERJ-U02F2R70X
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-U02F2R70X
Description:
RES 2.7 OHM 1% 1/10W 0402 SMD
Tolerance ±1%
Resistance 2.7 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number ERJ-U02
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient -100/ +600ppm/°C