ERJ-PA3J1R0V
detaildesc
ERJ-PA3J1R0V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-PA3J1R0V
Package:
0603
Manufacturer Standard Lead Time:
19 Weeks
Datasheet:
pdf
Description:
RES SMD 1 OHM 5% 1/3W 0603
Update Time: 2024-07-19 17:57:30
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Series ERJ-PA3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±5%
Resistance 1 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number ERJ-PA
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±200ppm/°C