ERJ-P06D63R4V
detaildesc
ERJ-P06D63R4V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-P06D63R4V
Description:
RES SMD 63.4 OHM 0.5% 1/2W 0805
Tolerance ±0.5%
Resistance 63.4 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number ERJ-P06
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±100ppm/°C