ERJ-P03D6650V
detaildesc
ERJ-P03D6650V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-P03D6650V
Description:
RES SMD 665 OHM 0.5% 1/5W 0603
Tolerance ±0.5%
Resistance 665 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number ERJ-P03
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±150ppm/°C