ERJ-M1WTJ1M5U
detaildesc
ERJ-M1WTJ1M5U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-M1WTJ1M5U
Package:
2512
Description:
RES 0.0015 OHM 5% 1W 2512
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Series ERJ-M1W
Package Tape & Reel (TR)
Features Current Sense
Tolerance ±5%
Resistance 1.5 mOhms
Composition Metal Element
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Base Product Number ERJ-M1
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient 250/ +450ppm/°C