ERJ-L1WUF88MU
detaildesc
ERJ-L1WUF88MU
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-L1WUF88MU
Description:
RES 0.088 OHM 1% 1W 2512
Tolerance ±1%
Resistance 88 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Base Product Number ERJ-L1
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±100ppm/°C