ERJ-L1DUF96MU
detaildesc
ERJ-L1DUF96MU
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-L1DUF96MU
Package:
2010
Description:
RES 0.096 OHM 1% 1/2W 2010
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Series ERJ-L1D
Tolerance ±1%
Resistance 96 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Base Product Number ERJ-L1
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±100ppm/°C