ERJ-L14UJ47MU
detaildesc
ERJ-L14UJ47MU
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-L14UJ47MU
Package:
1210
Description:
RES 0.047 OHM 5% 1/3W 1210
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Series ERJ-L14
Tolerance ±5%
Resistance 47 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number ERJ-L14
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1210
Temperature Coefficient ±100ppm/°C