ERJ-L12UF43MU
detaildesc
ERJ-L12UF43MU
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-L12UF43MU
Description:
RES 0.043 OHM 1% 1/2W 1812
Tolerance ±1%
Resistance 43 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number ERJ-L12
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1812
Temperature Coefficient ±300ppm/°C