ERJ-L08UF84MV
detaildesc
ERJ-L08UF84MV
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-L08UF84MV
Package:
1206
Description:
RES 0.084 OHM 1% 1/3W 1206
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Series ERJ-L08
Tolerance ±1%
Resistance 84 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number ERJ-L08
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±100ppm/°C