ERJ-3GEYJ305V
detaildesc
ERJ-3GEYJ305V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-3GEYJ305V
Description:
RES SMD 3M OHM 5% 1/10W 0603
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±5%
Resistance 3 MOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number ERJ-3GEYJ
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient -400/ +150ppm/°C