ERJ-3EKF7681V
detaildesc
ERJ-3EKF7681V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-3EKF7681V
Manufacturer Standard Lead Time:
21 Weeks
Description:
RES SMD 7.68K OHM 1% 1/10W 0603
Update Time: 2024-07-19 17:58:06
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 7.68 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number ERJ-3EKF7
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±100ppm/°C