ERJ-1GNJ182C
detaildesc
ERJ-1GNJ182C
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-1GNJ182C
Description:
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/20W 0201
Update Time: 2024-07-19 17:57:59
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 1.8 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number ERJ-1GN
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0201
Temperature Coefficient ±200ppm/°C