ERJ-1GNF33R2C
detaildesc
ERJ-1GNF33R2C
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-1GNF33R2C
Description:
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/20W 0201
Update Time: 2024-07-19 17:58:02
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 33.2 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number ERJ-1GN
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0201
Temperature Coefficient ±200ppm/°C