ERF8-020-05.0-STL-DV-K-TR
detaildesc
ERF8-020-05.0-STL-DV-K-TR
Samtec Inc.
Product No:
ERF8-020-05.0-STL-DV-K-TR
Description:
0.80 MM EDGE RATE RUGGED HIGH SP
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.031" (0.80mm)
Series Edge Rate™ ERF8
Package Tape & Reel (TR)
Features Board Guide, Pick and Place
Number of Rows 2
Product Status Active
Height Above Board 0.210" (5.33mm)
Number of Positions 40
Mated Stacking Heights 7mm, 10mm, 13mm, 14mm, 20mm