ERF8-011-09.0-S-DV-TR
detaildesc
ERF8-011-09.0-S-DV-TR
Samtec Inc.
Product No:
ERF8-011-09.0-S-DV-TR
Description:
0.80 MM EDGE RATE RUGGED HIGH SP
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.031" (0.80mm)
Series Edge Rate™ ERF8
Package Tape & Reel (TR)
Features Board Guide
Number of Rows 2
Product Status Active
Height Above Board 0.358" (9.10mm)
Number of Positions 22
Mated Stacking Heights 11mm, 14mm, 17mm, 18mm, 24mm