ERF5-020-05.0-S-DV-L-K-TR
detaildesc
ERF5-020-05.0-S-DV-L-K-TR
Samtec Inc.
Product No:
ERF5-020-05.0-S-DV-L-K-TR
Description:
0.50 MM EDGE RATE RUGGED HIGH SP
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Series Edge Rate™ ERF5
Package Bulk
Features Board Guide, Latches, Pick and Place
Product Status Active
Height Above Board 0.193" (4.90mm)
Number of Positions 40
Mated Stacking Heights 7mm, 9mm, 10mm