ERF5-010-05.0-S-DV-FL-TR
detaildesc
ERF5-010-05.0-S-DV-FL-TR
Samtec Inc.
Product No:
ERF5-010-05.0-S-DV-FL-TR
Description:
0.50 MM EDGE RATE RUGGED HIGH SP
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Series Edge Rate™ ERF5
Package Tape & Reel (TR)
Features Board Lock, Solder Retention
Product Status Active
Height Above Board 0.193" (4.90mm)
Number of Positions 20
Mated Stacking Heights 7mm, 9mm, 10mm