ERA-6KEB1543V
detaildesc
ERA-6KEB1543V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-6KEB1543V
Package:
0805
Manufacturer Standard Lead Time:
Datasheet:
Description:
RES 154K OHM 0.1% 1/4W 0805
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Series ERA-6K
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Tolerance ±0.1%
Resistance 154 kOhms
Composition Thin Film
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number ERA-6KEB
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±25ppm/°C