ERA-3YEB133V
detaildesc
ERA-3YEB133V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-3YEB133V
Package:
0603
Description:
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/10W 0603
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Series ERA-3Y
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±0.1%
Resistance 13 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number ERA-3YEB
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±25ppm/°C