ERA-3VEB4751V
detaildesc
ERA-3VEB4751V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-3VEB4751V
Description:
RES 4.75K OHM 0.1% 1/8W 0603
Tolerance ±0.1%
Resistance 4.75 kOhms
Composition Thin Film
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number ERA-3VEB
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±25ppm/°C