ERA-2VEB1621X
detaildesc
ERA-2VEB1621X
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-2VEB1621X
Description:
RES 1.62K OHM 0.1% 1/10W 0402
Tolerance ±0.1%
Resistance 1.62 kOhms
Composition Thin Film
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number ERA-2VEB
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±25ppm/°C