ERA-2AED9092X
detaildesc
ERA-2AED9092X
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-2AED9092X
Package:
0402
Description:
RES 90.9K OHM 0.50% 25PPM 0402
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Series ERA-2A
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±0.5%
Resistance 90.9 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±25ppm/°C