ERA-2AED1020X
detaildesc
ERA-2AED1020X
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-2AED1020X
Description:
RES 102 OHM 0.50% 25PPM 0402
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±0.5%
Resistance 102 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±25ppm/°C