ERA-1AEC1211C
detaildesc
ERA-1AEC1211C
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-1AEC1211C
Description:
RES 1.21K OHM 0.25% 25PPM 0201
Features -
Tolerance ±0.25%
Resistance 1.21 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0201
Temperature Coefficient ±25ppm/°C