ERA-14HD470U
detaildesc
ERA-14HD470U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-14HD470U
Description:
RES SMD 47 OHM 0.5% 1/4W 1210
Features -
Tolerance ±0.5%
Resistance 47 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number ERA-14
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1210
Temperature Coefficient ±50ppm/°C