ERA-14EB391U
detaildesc
ERA-14EB391U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-14EB391U
Description:
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/4W 1210
Features -
Tolerance ±0.1%
Resistance 390 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number ERA-14
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1210
Temperature Coefficient ±25ppm/°C