DWM-17-54-L-D-200
detaildesc
DWM-17-54-L-D-200
Samtec Inc.
Product No:
DWM-17-54-L-D-200
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 34POS 0.05 STACK T/H
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, DWM
Package Tube
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.120" (3.048mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number DWM-17
Number of Positions 34
Length - Overall Pin 0.555" (14.097mm)
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Post (Mating) 0.235" (5.969mm)